ul.11-go Pułku Ułanów Legionowych 26
06-400 Ciechanów
tel./fax (23)672 15 01
e-mail: optyk@andrzejbayer.pl
e-mail: bayer@ciechanow.pl

[Rozmiar: 227 bajtów]
Porady

W renomowanej firmie optycznej najważniejszą czynnością już po wybraniu odpowiedniej oprawki i estetycznym, fachowym wykonaniu okularów jest ich indywidualne dopasowanie. Dlatego gotowe okulary należy odbierać osobiście. Prawidłowo dopasowane nie przeszkadzają i nie absorbują Twojej uwagi.

Nie ma gotowych okularów -
trzeba je wykonać specjalnie dla Ciebie!!!

Tylko doświadczony optyk pomoże dobrać okulary, które nic nie ujmą Twojej urodzie a mogą ją nawet uatrakcyjnić.

Okulary muszą być dopasowane specjalnie dla Ciebie. Dokładność okularów mierzy się nie w milimetrach, lecz w wielkości przesunięcia pryzmatycznego soczewki. Np. ustawienie szkieł +3.0 dioptrie z różnicą 4 mm jest dwukrotnym przekroczeniem dopuszczalnego błędu i przesuwa obraz poza plamkę, obniżając widzenie o około 40%. W pierwszej chwili po założeniu takich okularów mogą wydawać się dobre, dopiero później zaczniemy odczuwać bóle i zawroty głowy, nieraz nudności, a w efekcie może spowodować stałe uszkodzenie Twojego wzroku.

To początkowe dobre widzenie może być spowodowane podświadomym, 'jednoocznym' widzeniem (jest to sprawdzalne tylko specjalnym przyrządem optycznym). Po pewnym czasie mózg 'żąda' obrazu z obydwu oczu i w tym momencie zaczynają się wspomniane problemy.

Zdarza się, że za kilka złotych kupujemy okulary w miejscach przygodnych, nie zdając sobie sprawy jakie mogą czekać nas kłopoty. Winowajcą mogą być również użyte do ich wyrobu materiały. Pięknie błyszczące oprawy z dalekiego wschodu powlekane są tombakiem, stopem miedzi i cynku, które to metale w kontakcie z naszym potem wydzielają alergogenne odczyny. Natomiast szkła wykonane są najczęściej z octanu celulozy, z którego uwalniają się estry kwasu octowego, tworzący z tlenkami z tombakowych opraw groźny dla naszego zdrowia rakotwórczy koktail!

Soczewek plastikowych nie porysujesz myjąc je pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu zmiękczającego, wycierając papierowym ręcznikiem.

Sama naklejka o ochronie UV nic nie znaczy, można ją bowiem przykleić na każde okulary!!

Co pewien czas oddaj swoje okulary do konserwacji. Umycie ich i usunięcie zabrudzeń z różnych zakamarków wymaga użycia ultradźwięków. Pomiędzy soczewką i oprawą w rowku okularów osadza się brud, który jest siedliskiem różnych bakterii.

Kilka słów na koniec...
Nawet ta krótka rozprawka o naszych oczach i optyce pokazuje z jak delikatną i skomplikowaną sprawą mamy do czynienia. Jak niewiele trzeba, aby okulary, które miały być ulgą stały się przyczyną naszej udręki...

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliœmy w Polityce Prywatności.